Rektör Çomaklı Akademisyenlerle fikir alışverişinde bulundu

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, çeşitli birim ve fakülte ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

Rektör Çomaklı Akademisyenlerle fikir alışverişinde bulundu
Erzurum
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, çeşitli birim ve fakülte ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda, Araştırma Hastanesi Kulak, Burun, Boğaz Anabilim Dalı ile İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar ve Kazım Karabekir Eğitim Fakültelerinde incelemede bulunan Rektör Çomaklı, burada birim yöneticileri ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Söz konusu birimlerde kalitenin artırılması ve geliştirilmesi hususunda akademisyenlerle fikir alışverişinde bulunan Rektör Çomaklı, birimlerin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Görev ve sorumluluklarının sadece insan yetiştirmek olmadığını hatırlatan Rektör Çomaklı, çeşitli alanlarda da topluma fayda sağlamanın öneminden bahsetti. Ayrıca, bu konuda öğretim üyelerine görev düştüğünü de vurgulayan Çomaklı, toplumla iç içe olmanın üniversiteyi her açıdan zengin kılacağını sözlerine ekledi.

Yeni Bir Şeyler Söyleyeceğiz

Üniversite-şehir işbirliklerine önem verdiklerine de değinen Rektör Çomaklı: “Üniversite topluma rol model olmalıdır, bunu da bölgemize ve şehrimize katma değer oluşturacak projeler yaparak sağlayabiliriz. Bizlere dokunmalılar, çünkü toplumla temas edecek yüz bizleriz. Sizlerin bilgisini topluma aktarıp değere dönüştürebildiğimiz sürece başarılı olacağımızı düşünüyorum. Girişimci, yenilikçi üniversite olma yolunda önümüze büyük hedefler koyduk ve sizlerle birlikte inşallah bu hedefi yakalayıp yeni bir şeyler söyleyeceğiz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...