BYEGM’nin seminerine Diyarbakır’daki basın mensupları da katılacak

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD)'nin koordinasyonu ile düzenlenen Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Arttırma projesi kapsamında, Antalya'da basın mensuplarına yönelik bilgilendirme ve eğitim seminerleri verilecek.

BYEGM’nin seminerine Diyarbakır’daki basın mensupları da katılacak
Diyarbakır
Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD)’nin koordinasyonu ile düzenlenen “Göç ve Mültecilik Konularında Bilgi ve Farkındalık Arttırma” projesi kapsamında, Antalya’da basın mensuplarına yönelik bilgilendirme ve eğitim seminerleri verilecek.

3 milyon 250 bin civarında Suriyeli ve 400 bine yakın Iraklı, İranlı ve Afganistanlı sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye’de, mülteci algısının medyada doğru biçimlendirilmesi, göç yönetimi konusunda doğru terminoloji kullanılmasının yansıra doğru haber yapımının önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen seminerlerin birincisi, yaklaşık 150 basın mensubunun katılımıyla 20-22 Ekim tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. BYEGM Diyarbakır İl Müdürü Melik Akaslan, Diyarbakır Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü’nün organizasyonuyla 27-29 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ikinci seminere, Diyarbakır’dan yerel gazete çalışanları, yerel radyo ve televizyon yetkilileri ile ulusal medya temsilcilerinin katılacağını belirtti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...