Gelecek Sizlersinizin konuğu Rektör Demirdağ oldu

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Kutbeddin Demirdağ, Gelecek Sizlersiniz programına konuk olarak yaşam hikayesini öğrencilere anlattı.

Gelecek Sizlersinizin konuğu Rektör Demirdağ oldu Güncel

Kovancılar Kaymakamlığı tarafından yapılan “Gelecek Sizlersiniz” programları ilçede bu yıl da yapılmaya başlandı. Bu yılki programın ilk konuğu FÜ Rektör Kutbeddin Demirdağ oldu.

Geçtiğimiz yıl bir çok konuk ağırladıkları programı, bu yıl yeniden başlattıklarını belirten Kaymakam Hasan Gündoğdu,” Bugün Fırat Üniversitesi Rektörümüz Kutbeddin Demirdağ’ı konuk olarak davet ettik. Bizim Demirci köyünden çıkan, kendi topraklarımızdan çıkan rol modellerle öğrencilerimizi buluşturmak istedik. İnanıyorum ki arkadaşlar, sizler bu yılları iyi değerlendirirseniz, gelecek günler sizler için çok daha güzel olacaktır”dedi.

Kendi çocukluğunun bu topraklarda geçtiğini aktaran FÜ Rektör Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ, okul yıllarından örnek verdi.

Kovancılar ilçesinde İlköğretimini tamamladığını daha sonra ortaokul ve liseyi Elazığ’da okuduğunu anlatan Rektör Demirdağ, o dönem köylerinde elektrik, yol, sağlık imkanları olmadığı gibi kışlarında çetin geçtiğini aktararak, şimdilerde öğrenciler için bir çok imkanların olduğuna vurgu yaptı.

Programa katılan öğrenciler, Rektör Demirdağ’a, bir rektörün neler yaptığından, üniversitedeki çalışmalara kadar bir çok soru sorarak bilgi sahibi oldu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...