Bingöllü yerel sanatçılar destek bekliyor

Bingöl'de yerel sanatçılar, destek istedi.

Bingöllü yerel sanatçılar destek bekliyor
Bingöl
Bingöl’de yerel sanatçılar, destek istedi.

Bingöl’de müzisyenlik yapan yerel sanatçılar bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Toplanan yerel sanatçılar adına konuşan Fettah Yalçın, yerel sanatçıların çeşitli organizasyonlarda davet edilmemesinden dolayı sitem etti.

Birçok müzisyenin sanatçılık yaparak geçimini sağladığını belirten Yalçın, “Bingöl’de veya Bingöl dışında yapılan organizasyonlarda bizi hiçbir şekilde davet etmiyorlar. Yıllardır bu mesleği yapıyoruz ve elimizden farklı bir iş gelmiyor belki en azından çoğumuz evine ekmeği bu şekilde götürüyor. Ama bizi bir tarafa itenlerin düğünleri olduğu zamanda ilk bizden birilerini çağırıyorlar. Bu durum daha ne kadar sürecek nereye kadar sürecek. Bingöl’ün her zaman dilini, kültürünü ve müziklerini yaşatan bizleriz. Gerekli kişi ve kurumlardan unutulmaya yüz tutmuş mahalli sanatçılara destek bekliyoruz” dedi.

Her platformda şehirlerini tanıtmaya çalıştıklarına dikkat çeken Bingöllü ozanlardan Mahmut Gereksal ise, vatandaşların ve kurumların kendilerine destek olmasını istedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...