'İklim Değişikliğine Adaptasyon Kapasite Oluşturma' projesi

Elazığ'da, 'İklim Değişikliğine Adaptasyon Kapasite Oluşturma' projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

'İklim Değişikliğine Adaptasyon Kapasite Oluşturma' projesi Güncel

Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü ve Fırat Üniversitesinin (FÜ) ortaklaşa yaptığı tarım, orman ve balıkçılık sektörlerinin, ‘İklim Değişikliğine Adaptasyon Kapasite Oluşturma’ projesinin 12 aylık TRB1 bölgesinde uygulanacak metot ve analizleri başladı. Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü ve FÜ tarafından projenin tanıtımı yapıldı.

FÜ ile birlikte Merkezi İhale Finans Birimine müracaat ettikleri projelerinin kabul edildiğini belirten Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Özkan Özbay, “Projemizle TRB1 bölgesindeki 280 dağ ve orman köylerinde saha çalışmaları yürüterek, iklim değişikliğine adaptasyon sağlayacak çiftlik sistemleri ihtiyaç analizini belirlenecektir. Projemizle, sürdürülebilir ekosistem hizmetleri için iklim değişikliğine adaptasyon, esneklik ve buna katkı sağlayacak teknoloji ihtiyaç analizi yapılacaktır” dedi.

Elazığ’ın su ürünleri üretme konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğunu aktaran FÜ İşletme Fakültesi Prof. Dr. Kenan Peker, “Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü işbirliğinde sunmuş olduğumuz projede, su ürünleri sektörü düşünüldüğünde bir çiftlik modeli ortaya koymak, üretim sistemlerini desteklemek ve bunların pazarlanma ağlarında planlar oluşturulmaktadır. Enstitüsü büyük bir alt yapıyla bu konuda bizi cesaretlendirdi. Yöreye her türlü katma değer sağlayacak konuda birlikte çalışıyoruz. Bu projeyi 12 ay boyunca sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...