Rektör Kızılay Köy Okulu Yenileme etkinliğine katıldı

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Toplumsal Duyarlılık Projeleri Topluluğu (TODUP) tarafından düzenlenen 11. Geleneksel Köy Okulu Yenileme etkinliğine katıldı.

Rektör Kızılay Köy Okulu Yenileme etkinliğine katıldı
Malatya
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Toplumsal Duyarlılık Projeleri Topluluğu (TODUP) tarafından düzenlenen 11. Geleneksel Köy Okulu Yenileme etkinliğine katıldı.

Malatya Fırıncı Köyü Fırıncı İlkokulunda iki gün süren etkinliğe her fakülteden gönüllü öğrencilerin katıldığı etkinlikte konuşan Rektör Kızılay, etkinliğin çok güzel olduğunu belirterek emeği geçen öğrencilere teşekkür etti. TODUP Başkanı Kübra Güner de çocukların daha iyi kış geçirmelerini, daha verimli ve heyecanlı okula başlamalarını istedikleri için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, “İki gün boyunca okulumuzu yenileyeceğiz. Normalde her sene dönemin sonunda yaptığımız bu etkinliğimizi çocuklara daha iyi bir eğitim ortamı sunmak için bu sene dönemin başında yapalım dedik. Çocuklar daha iyi kış geçirsinler, daha verimli ve heyecanlı okula başlasınlar diye dönemin başında yaptık. Bu sene bizim ilk büyük etkinliğimiz. Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a bizi ziyarete gelip ilk etkinliğimizde yalnız bırakmadığı için teşekkür ederiz" dedi. Fırıncı Köyü Muhtarı Mustafa Ateş ise öğrencilere yaptıkları anlamlı etkinlik teşekkür ederek “Öğrenciler boyanan okulu görünce çok mutlu oluyorlar. Köylüler de okul için çok sevindiler, okulun çok güzel ve temiz olduğunu söylüyorlar. Sayenizde okulun ilk hali ve şuan ki hali arasında çok fark var” ifadelerine yer verdi. Çocuklarla vakit geçiren TODUP topluluğu, beraber sabah kahvaltısı yaptıktan sonra çocuklarla top oynayıp ip atladılar. Her bir çocukla ayrı sohbet eden topluluk üyeleri, çocukların hayallerini dinleyip onlarla vakit geçirdiler. Öğle yemeğinin ardından ise topluluk üyeleri, çocuklarla halay eşliğinde okulu boyamaya devam etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...