Koruma altında bulunan çocuklara münazara yarışması

Malatya Miad Sevgi Evleri Sitesi, Çocuk Evleri Sitesi ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde koruma ve bakım altında bulunan çocuklara yönelik münazara yarışması yapıldı.

Koruma altında bulunan çocuklara münazara yarışması
Malatya
Malatya Miad Sevgi Evleri Sitesi, Çocuk Evleri Sitesi ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde koruma ve bakım altında bulunan çocuklara yönelik münazara yarışması yapıldı.

Miad Sevgi Evleri Çocuk Sitesi toplantı salonunda gerçekleşen yarışmada Malatya Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görevli edebiyat öğretmenleri jüri üyeliği yaptı.

2 oturum halinde gerçekleşen münazarayı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan çocuklar kazandı. 1’inci olan takım Diyarbakır’da yapılacak olan münazara yarışmasına gitmeye hak kazandı.

Münazara yarışmasının ardından sertifika töreni düzenlenirken törende konuşan Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut, “Çocuklarımız bizim yarınlarımızdır. Her geçen gün, bir öncekinden daha fazla bilgi ve beceri isteyen yaşamımızda, çocuklarımıza iyi bir eğitim vererek, geleceğe hazırlamak en önemli görevimizdir. Bakanlığımızın gerçekleştirdiği bu etkinlikle Kurum ve kuruluşlarımız da kalan çocuklarımız kendilerini ifade edebilme, sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada barındıra bilme, empati ve özgüven duygularını geliştirmeleri açısından çok önemlidir. Bu tür yarışmalar öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesi açısından çok önem arz etmektedir. Yapılan bu etkinlikle öğrencilerimiz fikirlerini daha özgür savunabilecek ve toplum önünde kendilerini daha rahat ifade edecekler. Bu etkinlikle öğrencilerimiz araştırma becerilerini geliştirerek tartışma adabını ve kurallarını öğrenme fırsatı yakalıyorlar” diye konuştu.

Program çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...