Esnaf odasından film yasağına tepki.

Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, araç camlarındaki film yasağının sektördeki bir çok firmanın kapanmasına, çalışanların ise issiz kalmasına neden olacağını söyledi.

Esnaf odasından film yasağına tepki.
Sivas
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, araç camlarındaki film yasağının sektördeki bir çok firmanın kapanmasına, çalışanların ise issiz kalmasına neden olacağını söyledi.

Araç camlarındaki filmle getirilen yasağa bir tepki de Sivas’ta ki Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odasından geldi. Oda başkanı Hakan Demirgil, yasağın beraberinde mağduriyetler getireceğini söyledi. Demirgil, “İlgili bakanlığın 26 Ekim 2016’da yayımlanan yönetmeliğinde serbest bırakılan cam filmi, yönetmelikte belirtilen kontrol mekanizması ve teknik şartlar sağlanamadığı için bugün itibarıyla iptal edildi. Bu iptal edilme durumu, beraberinde pek çok mağduriyet getirecektir. Yasağın uygulanması hem vatandaşlar tarafından hem de sanayi esnafımız tarafından pek hoş karşılanmadı. Yapılan bu değişikliklerden artık esnafımız bunalmış vaziyette. Sivas’ta bu sektörden ekmek yiyen yüzlerce üyemiz var. Bu üyelerin yanında pek çok çalışanı var. Cam filmindeki yasal düzenlemelerden dolayı pek çok kişi dükkânını kapatmak zorunda kalacak, bununla beraber birçok insanımızın da işsiz kalması gündeme gelecek. Ben Oda Başkanı olarak bu yasal düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesini üyelerim ve vatandaşlar adına istiyorum.” Şeklinde konuştu.

Cam filminin faydaları var.

Demirgil, otomobillerde kullanılan cam filmlerinin faydaları da olduğunu ifade edip, “Kullanılan cam filminin güneşin yakıcı etkisine sahip ışınlarını önlemekle birlikte birçok faydası da bulunmakta.

Bakanlık yetkilileri de ulusal güvenliğe ilişkin çekinceler nedeniyle söz konusu düzenlemenin yapıldığı bilgisini paylaştı. Bu yasal düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...