Cumhuriyet Eğitim Treni Sivas’ta

Özel Tekden Koleji tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla her yıl hazırlanan Cumhuriyet Eğitim Treni Sivas'a geldi. Cumhuriyet Eğitim Treni ile gelen öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriye katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eğitim sadece dört duvar arasında verilmez dedi.

Cumhuriyet Eğitim Treni Sivas’ta
Sivas
Özel Tekden Koleji tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla her yıl hazırlanan Cumhuriyet Eğitim Treni Sivas’a geldi. Cumhuriyet Eğitim Treni ile gelen öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriye katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğitim sadece dört duvar arasında verilmez" dedi.

Kayseri Tren Garı’ndan yola çıkan yaklaşık 200 ortaokul öğrencisi Sivas Tren Garı’nda kardeş okul Mevlana Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından karşılandı. Sivas Kongre Lisesi bahçesinde geçen Tekden Koleji öğrencileri Sivas Kongresi’ni anlatan tiyatro gösterisi yaptı. Programa Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden, Mevlana Ortaokul Müdürü Nadi Aksoy ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Tekden Koleji tarafından Cumhuriyet Eğitim Treni’nin her yıl gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, "Şunu görüyoruz ki eğitim sadece dört duvar arasında verilmez. Cumhuriyet haftasındayız. Pazar günü Cumhuriyetin 94’üncü yıl dönümünü kutluyoruz. Geleceğimiz aydındır. Biz gençlerimizle gurur duyuyoruz. Bizim müfredat değişikliğinin bir gerekçesi de bu, kendi değerlerimizi evlatlarımıza aktarmaktı. 21’inci yüzyıla kendi öz güveni içerisinde bir nesille 21’inci yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak Türkiye’yi 21’inci yüzyıla taşıyalım. İnşallah hep beraber biz bunu taşıyacağız" dedi.

Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden ise 10 yıldır böyle bir program gerçekleştirdiklerinin dile getirerek,"Kayseri’den 200 civarında 5’inci sınıf öğrencimizle birlikte Cumhuriyet Eğitim Treni ile Sivas’ı ziyaret ettik. Bu bir eğitim faaliyeti. Trenle hem Sivas’a yolculuk yapıldı hem de burada Sivas Kongresi’ni yaşayıp yaşatacağız. Burada Tekden Ortaokul’u ile Mevlana Ortaokulu kardeş okulumuz. Yıllardır bu kardeşlik devam ediyor. Çocuklarımızı bir araya getirdik. İnşallah bu faaliyet içerisinde tarihte bir yolculuk yapacağız. Ülkenin ne şartlarda ve nasıl kurulduğunu onlar hissederek öğrenmiş olacaklar" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kemal Tekden tarafından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a plaket verildi. Daha sonra Bakan Yılmaz, her iki okulun öğrencileriyle Kongre Müzesi önünde fotoğraf çekindi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...