İmam Hatipli kızlara Aşure ikramı

Oltu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri, öğrencilere aşure ikram etti.

İmam Hatipli kızlara Aşure ikramı
Erzurum
Oltu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri, öğrencilere aşure ikram etti.

Okuldaki tadilat nedeniyle bir süre ertelenen aşure etkinliği gerçekleştirildi. Okul öğretmenleri okul bahçesinde elleriyle öğrencilerine aşure dağıttı.

Etkinlikten hem öğretmenler hem de öğrenciler büyük memnuniyet duyarken okul yöneticileri, “Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Cenabı Hak, “Yemin olsun fecre ve 10 geceye” buyurduğu ayetinde 10 gecenin Muharremin ilk on gününe işaret ettiği düşünülmektedir. Bu konuda efendimiz ise, “Ayların efendisi Muharrem, günlerin efendisi Cuma’dır” diyerek bu ayın önemini vurgulamıştır. Aşure günü peygamberlerin sıkıntılarından kurtulduğu gündür. Hz. Nuh’un gemisinin karaya çıktığı, Hz. Eyyüb’ün hastalıklarından kurtulduğu, Hz. Yunus’un balığın karnından kurtulduğu gündür. Muharrem ayının bir de hüzünlü bir yönü de vardır aslında. Hz. Hüseyin’in şehit edildiği gündür. Kerbela’da şehit olan ehli beyti rahmetle yad ediyor ve böyle günlerin tekrarlanmamasını temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...