Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında duvara tırmanma festivali

Erzurum'da Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü tarafından Duvara Tırmanma Festivali düzenlendi.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında duvara tırmanma festivali
Erzurum
Erzurum’da Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü tarafından Duvara Tırmanma Festivali düzenlendi.

Cumhuriyet Bayramı haftası kapsamında Erzurum halkına tırmanış sporunu sevdirmek için festival düzenlendi. 3 gün sürecek festival halka açık olarak gerçekleşiyor. Festivalde birbiriyle yarışan katılımcılar yarışma sonunda sürpriz ödüller kazandı.

Atatürk Üniversitesi Doğa Sporu Antrenörü Yunus Emre Karaca, festivalin gerçekleştiği parkurun Türkiye’nin en yüksek parkuru olduğunu ve tırmanışta güvenlik önlemlerinin uzman eğitmenler gözetiminde kontrollü bir şekilde sağlandığını ifade ederek, “Kişinin kendi ağırlığıyla yaptığı tek spor. Festivaldeki amacımız halka tırmanış sporunu tanıtmak ve sevdirmek. Rotaları kolay seçtik” dedi.

Festival 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü Palandöken Dağında gerçekleşen Ejder tırmanışıyla son bulacak.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...