Ilıcalı, 2026 Kış Olimpiyatlarına adaylık için Pakistan üyelerinden destek istedi

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, TBMM Bayındırlık, İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonununu ziyaret eden Pakistan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı olan Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik'ten Erzurum'un 2026 Kış Olimpiyatlarına Adaylığı hususunda destek istedi.

Ilıcalı, 2026 Kış Olimpiyatlarına adaylık için Pakistan üyelerinden destek istedi
Erzurum
Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, TBMM Bayındırlık, İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonununu ziyaret eden Pakistan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı olan Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik’ten Erzurum’un 2026 Kış Olimpiyatlarına Adaylığı hususunda destek istedi.

Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik ve beraberindeki heyet, Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonunu ziyaret ettiler. Pakistan Dostluk Grubunun ziyaretleri kapsamında düzenlenen toplantıda söz alan Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Pakistan’ın uluslararası olimpiyat komitesinde üyelerinin olduğunu belirtip Erzurum’un 2026 Kış Olimpiyatlarına Adaylığı hususunda destek istedi. Ilıcalı, Pakistanlı heyetin kış olimpiyatlarına desteklerinin, Dostluk Grubunu ilgilendiren önemli bir konu olduğuna dikkat çekerek "Seçim bölgem Erzurum 2026 Kış Olimpiyatları adayı. Dünyadaki en büyük spor organizasyonlarında, uluslararası komitede Pakistan’ın üyeleri olduğunu biliyoruz. Erzurum daha önce UNIVERSIAD ve EYOF gibi uluslararası iki olimpiyatı başarıyla gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanımız 2026 Kış Olimpiyatlarına adaylığımızı Erzurum’dan tüm dünyaya ilan etti. 2026 Kış Olimpiyatına aday belirleme süreci başladı. Bu süreçte Pakistan’dan Bakanımızın şahsında üyelerin şahsından destek bekliyoruz." dedi.

Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik ve beraberindeki heyet Erzurum’un 2026 Kış Olimpiyatları Adaylığına tam destek vereceklerini belirterek bu konuyu Dostluk Grubunun Pakistan Büyükelçiliğine yazı ile iletmelerinin faydalı olacağını, bu şekilde Pakistan Büyükelçiliğinin bu hususu Pakistan’daki ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşacığını dile getirdi. Milletvekili Ilıcalı, Bakan Malik’in açıklamalarının ardından "Dostluğun somut karşılığını gösterdiği için Bakanıma ve vekilime sonsuz teşekkür ediyorum." diye belirtti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...