Çocuklar fikirlerini yarıştırdı

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen münazara yarışmasında Diyarbakırlı çocuklar fikirlerini yarıştırdı.

Çocuklar fikirlerini yarıştırdı
Diyarbakır
Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen münazara yarışmasında Diyarbakırlı çocuklar fikirlerini yarıştırdı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde 3 aşamalı olarak düzenlenen münazara yarışmasının birincisi Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde yapıldı. Yarışmanın açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar, düzenlenen münazara yarışmalarının Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunulan sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocuklara yönelik olduğunu belirtti. Açar, münazara yarışmasıyla çocukların özgüven duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını artırmak, düşüncelerini bir topluluk karşısında daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak ve herhangi bir konuda araştırma yapma, tez- antitez üretme ve istatistiki bilgiler yolu ile savunma becerilerinin gelişmesine ortam hazırlamanın amaçlandığını belirtti.

Ülke genelinde sosyal hizmet modellerinden yararlanan 9, 10, 11 ve 12’nci sınıflarda öğrenim gören çocuklara yönelik düzenlenen yarışmanın 3 aşamalı olarak gerçekleştirileceğini ifade eden Açar, birinci aşamada illerde birincilerin belirleneceğini, ikinci aşamada il birincilerinin katılımıyla bölge münazara yarışması ve üçüncü aşamada da bölge birincilerinin katılımıyla Türkiye Geneli münazara yarışması olarak tamamlanacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından yarışmaya katılan çocuklar fikirlerini yarıştırdı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...