Şehit öğretmen Rüstem Şen anıldı

Tunceli'de 23 yıl önce PKK'lı teröristlerce katledilen öğretmen Rüstem Şen anıldı.

Şehit öğretmen Rüstem Şen anıldı Güncel

Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Darıkent beldesinde 1994 yılında şehit edilen öğretmen Şen'in, Elazığ'daki kabrinde düzenlenen anma programına Ağın Kaymakamı Abdullah Özadalı, İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz ve Genel Müdür Mustafa Çağlayan ile şehit yakınları ve meslektaşları katıldı.

İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, hazırladıkları proje kapsamında 165 şehit öğretmen ailesini ziyaret ettiklerini söyledi.

Şehit yakınlarını unutmadıklarını vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Ölümden daha acı olan unutulmaktır. Şehit aileleri unutulmadıklarını, hatırlandıklarını gördüklerinde gözlerindeki o parıldıyı gördük. Ankara'dan buraya gelmemiz önemli değil. Ne kadar uzak olursa olsun onların ellerini öpmek zorundayız. Çünkü onlar bu vatana hizmet için gençlerimize ışık vermek için şehit oldular."

Şehit annesi Zeynep Şen ise aradan geçen 23 yıla rağmen  hala büyük üzüntü yaşadığını söyledi.

Oğlunu çok zor şartlar altında büyüttüğünü dile getiren Şen, "Acısı hiç dinmiyor." dedi.

Aynı zamanda emekli öğretmen olan şehit babası Mustafa Şen 1994 yılındaki katliamda 6 öğretmenin teröristlerce şehit edildiğini anımsatarak, "Mesleğini çok seviyordu. O yıl evlendirmeyi düşünüyordum nasip olmadı. O günden bu yana hala aynı üzüntüyü yaşıyoruz." şeklinde konuştu.

İLKSAN yönetiminin ziyaretinden çok memnun olduğunu aktaran Şen," Bizi düşünmeleri çok güzel. Valilik ve Kaymakamlık hep yanımızdalar." ifadesini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...