Bingöl’de ‘Mahalle Buluşmaları’

Bingöl Valiliği ve Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen 'Mahalle Buluşmaları' toplantılarının ikincisi gerçekleştirildi.

Bingöl’de ‘Mahalle Buluşmaları’
Bingöl
Bingöl Valiliği ve Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ‘Mahalle Buluşmaları’ toplantılarının ikincisi gerçekleştirildi.

Merkez İnönü Mahallesi Taziye evinde düzenlenen toplantıya, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak, kurum müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mantı, “Bu toplantıların amacı, birbirimizi, dinlemek, anlamak, varsa bazı problemlerimizi yüz yüze çözmek, karşılıklı saygı, sevgi ve muhabbet çerçevesinde yapabileceklerimizi hızlandırarak yapabilmektir. Ayrıca başlatılan yatırımlar varsa, aksaklıklar varsa bunları konuşmak, başlatılması gereken yatırımlar varsa biran önce başlatmak veya neden başlamadığını araştırmaktır” dedi.

Sorunların dile getirilmesinin yanı sıra yapılan iyi işlere de teşekkür edilmesi gerektiğini de kaydeden Vali Mantı,"Toplum olarak bazı sıkıntılarımız var. Güzel şeylere teşekkür etmeyi arka planda bırakıp, olmayan aksaklıklara, sıkıntılara feryat ediyoruz. Hem teşekkür edeceğiz, hem de varsa bir aksaklığı da saygı, sevgi ve hakkaniyet çerçevesinde eleştirilerimizi de yapacağız” ifadelerini kullandı.

Mahallede yeni bir cami yapmayı planladıklarını dile getiren Belediye Başkanı Yücel Barakazi ise, “TOKİ’nin mülkiyetinde olan terminal binasını devralmayı planlıyoruz. Bununla ilgili girişimlerde bulunduk. Caminin alanını da büyüterek, altında taziye yeri olacak şekilde güzel bir cami yapmayı düşünüyoruz. Biz göreve geldiğimizde TOKİ tarafından liselerin karşısında yapılan cami 300 kişilikti. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz’ın da desteğiyle caminin kapasitesini 600 kişiye çıkardık. Buna rağmen bu bölgenin ihtiyacını karşılamıyor. Bu yüzden bu bölgemize yeni bir cami yapmak için uğraş veriyoruz” diye bilgi verdi.

Toplantı, daha sonra mahalle sakinlerinin sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...