Nemrut Dağı turizm sezonunu kapatmaya hazırlanıyor

UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Nemrut Dağı, bu turizm sezonunda yaklaşık 58 bin turiste ev sahipliği yaptı.

Nemrut Dağı turizm sezonunu kapatmaya hazırlanıyor
Adıyaman
UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Nemrut Dağı, bu turizm sezonunda yaklaşık 58 bin turiste ev sahipliği yaptı.

2 bin 206 metre yükseklikte devasa heykellerin bulunduğu Nemrut Dağı, kış aylarına girilmesiyle birlikte son ziyaretçilerini ağırlıyor. Kasım ayının ortalarına doğru turizm sezonunun sone ermesi bekleniyor.

Mart ayında başlayan ve Kasım ayının sonlarına kadar süren turizm sezonunda bu yıl 58 bin turist Nemrut Dağını ziyaret etti.

Yetkililer, Nemrut Dağını ziyaret eden turistlerin 3 binini yabancıların, 55 binini ise yerli turistlerin oluşturduğunu kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...