Kulp köylerinin ulaşım sorunu kalıcı bir şekilde çözülüyor

Diyarbakır'ın Kulp Belediyesi, köylerin ulaşım sorununu kalıcı olarak çözmek için çalışma başlattı.

Kulp köylerinin ulaşım sorunu kalıcı bir şekilde çözülüyor
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Kulp Belediyesi, köylerin ulaşım sorununu kalıcı olarak çözmek için çalışma başlattı.

Kulp Belediyesi, ilçeye bağlı köylerin sağlıklı ve kalıcı bir ulaşıma sahip olması için yoğun bir çalışmaya start verdi. Bütün köy yollarında fizibilite çalışması yapan Kulp Belediyesi, oluşturulan rapora göre proje hazırlayıp 21 Eylül 2017’de ihale etti. 4 milyon 354 bin 838 TL’ye ihale edilen çalışmalar kapsamında 12 mahalleye 813 metreküp hazır beton, 27 mahalle ve bağlı sokaklarına 4 bin 836 metre 600’lük, 660 metre binlik büz, 148 adet çeşitli ebatlarda menfez, 8 mahalleye 904 metre taş duvarı ile dört mahallede 2 bin 530 metre mezarlık çevresine tel çit yapımı çalışmalarına başladı.

Belediye Başkanı Fatih Dülgeroglu, bu çalışmaların 8 ayda biteceğini belirterek, “Merkez ve kırsal mahallelerimize eş zamanlı çalışmalar yürütüyoruz. İlçemizin en ücra yerlerinde bulunan vatandaşlarımızın bile sıkıntısız bir ulaşım sağlayabilmeleri için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız tamamlandıktan sonra köylerimizin ulaşım sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşmuş olacaktır” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...