Tezhip ve minyatür sergisi açıldı

Erzurum İl Kürütür Turizm Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü'nün destekleriyle Yakutiye Halk Eğitim Merkezi'nden eğitim gören 12 ev hanımı kursiyer; el emeği göz nuru tezhip ve minyatürlerini sergiledi.

Tezhip ve minyatür sergisi açıldı
Erzurum
Erzurum İl Kürütür Turizm Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü’nün destekleriyle Yakutiye Halk Eğitim Merkezi’nden eğitim gören 12 ev hanımı kursiyer; el emeği göz nuru tezhip ve minyatürlerini sergiledi.

Yakutiye Medresesi’nde yapılan açılışa Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Eşi Nilgün Azizoğlu, Yakutiye Kaymakamı Mahmuthan Arslan, 9. Kolordu ve Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Yasemin Kaya, İl Kültür Müdürü Cemal Almaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Ev hanımlarının hazırladıkları birbirinden güzel eserleri Eşi Nilgün Azizoğlu ile birlikte tek tek gezen Vali Azizoğlu, emeği geçen kursiyerleri tebrik etti. Tezhip ve Minyatür Hocası Mehmet Bozan’ın nezaretinde kurs gören 12 ev hanımının tezhip ve minyatür tekniğiyle yaptığı eserler, sergi açılışına katılan sanatseverlerin beğenisini kazandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...