Vali Kaban’dan çiğköfte açıklamısı

Malatya Valisi Ali Kaban, Çiğköfte sektörünün dünyada giderek büyüdüğünü söyleyerek geleneksel mutfağın vazgeçilmez yiyeceklerinden olan çiğköfte'nin artık tüm Türkiye ve dünyada tanındığını söyledi.

Vali Kaban’dan çiğköfte açıklamısı
Malatya
Malatya Valisi Ali Kaban, Çiğköfte sektörünün dünyada giderek büyüdüğünü söyleyerek geleneksel mutfağın vazgeçilmez yiyeceklerinden olan çiğköfte’nin artık tüm Türkiye ve dünyada tanındığını söyledi.

Türkiye’nin ve dünya’nın en büyük çiğköfte sektörünün temsilcileri Malatya’da yatırım yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya’ya ziyaretlerini sürdürüyor. Malatya’ya yatırım yapmak için gelen Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfteciler Esnaf Sanatkarlar Derneği (ÇİĞDER) ve Battalbey Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sait Aybak, Malatya Valisi Ali Kaban ile görüşerek yapacakları yatırımla ilgili bilgi verdi. Aybak, Malatya’ya lojistik merkez ve soğuk hava depolu dağıtım ve üretim merkezi kurmayı düşündüklerini söyleyerek çiğköfte sektörüne 20 bin bayi ile hakim olduklarını söyledi. Aybak, Dünyada ortalama 4- 5 Milyon kişiye her gün çiğköfte yedirdiklerini de söyledi.

Malatya Valisi Ali Kaban ise çiğköfte sektörünün dünyada giderek büyüdüğünü söyleyerek, “Türkiye’nin hangi iline gitseniz mutlaka bir köşe başında çiğköfteciye rastlarsınız. Çiğköfte sektörü ekonomiye ve istihdama yönelik ciddi katkı sunuyor” dedi.

Vali Kaban ayrıca Battalbey Grup Yönetim Kurulu Başkanı olan Sait Aybak’a Malatya’ya düşündükleri yatırımdan ve 3 yıldır Evkur Yeni Malatyaspor’a verdikleri reklam desteğinden dolayı da teşekkür etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...