MTB Ekim ayı toplantısını yaptı

Malatya Ticaret Borsası(MTB) Gürsel Özbey, Son 3 ay içerisinde 18 bin 339 bin ton kuru kayısı ihracatı yapıldı, bunu karşılığı 47 milyon dolar girdi sağlandı dedi.

MTB Ekim ayı toplantısını yaptı
Malatya
Malatya Ticaret Borsası(MTB) Gürsel Özbey,” Son 3 ay içerisinde 18 bin 339 bin ton kuru kayısı ihracatı yapıldı, bunu karşılığı 47 milyon dolar girdi sağlandı” dedi.

Malatya Ticaret Borsası(MTB)’nın Ekim ayı meclis kurulu toplantısı yapıldı.

Malatya Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Meclis Başkanı M. Akif Baştürk, Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Özbey ve Meclis üyeleri katıldı.

Toplantıdan önce kayısı ihracatı dair açıklamalarda bulunan MTB Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Özbey, kayısı ihracat sezonumuz devam ettiğini belirterek, “ Son 3 ay içerisinde 18 bin 339 bin ton kuru kayısı ihracatı yapıldı, bunu karşılığı 47 milyon dolar girdi sağlandı. İhracatımız periyodik olarak devam ediyor. Geçen yılla kıyasladığımızda biraz fazla ürün satışı yapıldığını görüyoruz ama geçen yıla göre daha az bir döviz getirdiğini görüyoruz. Bunun sebebi de kayısı rekoltenin yüksek olması ve alıcı ile satıcı arasında fiyatın aşağı inmesinde kaynaklanıyor. İnşallah hedeflediğimiz 100 bin ton ve üzeri ihracatımızı gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...