Hani’de TOKİ heyecanı

Diyarbakır'ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, belediyenin başvurusu üzerine ilçeye yapılacak 1. etap TOKİ konutları için zemin etüt çalışmalarına başlandığını belirterek, ardından proje çalışmalarının yürütüleceğini, kesin başvuru alımına ise yakın zamanda başlanacağını açıkladı.

Hani’de TOKİ heyecanı
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, belediyenin başvurusu üzerine ilçeye yapılacak 1. etap TOKİ konutları için zemin etüt çalışmalarına başlandığını belirterek, ardından proje çalışmalarının yürütüleceğini, kesin başvuru alımına ise yakın zamanda başlanacağını açıkladı.

Göreve başladıkları ilk aydan itibaren, Hani’nin konut talebini karşılamak üzere uzun süredir birtakım çalışma ve girişimlerde bulunduklarını belirten Başkan Yazıcı, “Belediyemiz ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği proje kapsamında ilçemiz Merkez Mahallesi’nde 82 bin metrekarelik alanda, projeye esas olacak zemin etüt çalışmalarına başlandı. Belediyemiz tarafından 11 ay önce yapılan hizmet anketi çalışmalarında öne çıkan talepler dikkate alınarak bu çalışma başlatılmıştır. Yapılacak konutlar ile ilçemiz daha modern bir görünüme kavuşacak, barınma standardı yükselecek ve ilçemizdeki konut ihtiyacının büyük bir kısmı giderilmiş olacaktır. Projede desteği olan kamu kurumlarımıza Hani halkı adına teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom