EBB’nin yeni yayını ‘Erzurum Mutfak Kültürü’ kitabı çıktı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin kültür ve turizm çalışmalarından biri olan Erzurum'un Turizm Potansiyeline Gastronomi Kültürü ile Katkı Sağlama Projesi kapsamından hazırlanan Erzurum Mutfak Kültürü kitabı çıktı. Doğu Anadolu'nun gastronomi kalesi olarak tanımlanan Erzurum'un mutfak kültürünün ele alındığı çalışma, turizm ve kitap dünyasında geniş yankı uyandırdı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti: Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak yeni bir projeyle daha ilimizin turizm hayatına katkıda bulunmak amacıyla Türk mutfağının en seçkin örneklerini ihtiva eden Erzurum'un yöresel lezzetlerini turizm ve kitap dünyası için derledik. Şehrimizin en önemli turizm değerine sahip olan Erzurum mutfağıyla ilgili hayata geçirdiğimiz 'Erzurum'un Turizm Potansiyeline Gastronomi Kültürü ile Katkı Sağlama Projesi' ile hem kentimizin yöresel lezzetlerini tanıttık hem de şehrimizin kültürünü daha geniş kitlelere duyurmaya çalıştık. Dünya'nın sayılı gurne şeflerinin beğenisini kazanan birbirinden seçkin bu lezzetlerin damak tatlarında farklı bir yer edinmesi için asırlara meydan okuyan bu kültürü büyük bir özveri ve itinayla kitapseverlerin beğenisine sunduk. Erzurum mutfağının tanıtımını amaçlayan ve yöresel değerlerimizi koruyan bu projeye destek veren Başbakanlık Tanıtma Fonu'nun kıymetli yetkililerine şehrim adına teşekkür ediyorum. Zira yöresel yemeklerin kayıt altına alındığı proje kapsamında Erzurum'un yemeklerini alanında yetkin olan akademisyenlerle birlikte araştırma imknı da bulduk. Ulusal ve uluslararası turizm destinasyonlarına Anadolu'nun en seçkin mutfağını anlatan 'Erzurum Mutfak Kültürü' kitabı umuyorum ki ülkemizin yöresel lezzetler portföyüne de yeni bir perspektif kazandıracaktır.

EBB’nin yeni yayını ‘Erzurum Mutfak Kültürü’ kitabı çıktı
Erzurum
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve turizm çalışmalarından biri olan “Erzurum’un Turizm Potansiyeline Gastronomi Kültürü ile Katkı Sağlama Projesi” kapsamından hazırlanan “Erzurum Mutfak Kültürü” kitabı çıktı. Doğu Anadolu’nun gastronomi kalesi olarak tanımlanan Erzurum’un mutfak kültürünün ele alındığı çalışma, turizm ve kitap dünyasında geniş yankı uyandırdı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti: “Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak yeni bir projeyle daha ilimizin turizm hayatına katkıda bulunmak amacıyla Türk mutfağının en seçkin örneklerini ihtiva eden Erzurum’un yöresel lezzetlerini turizm ve kitap dünyası için derledik. Şehrimizin en önemli turizm değerine sahip olan Erzurum mutfağıyla ilgili hayata geçirdiğimiz ‘Erzurum’un Turizm Potansiyeline Gastronomi Kültürü ile Katkı Sağlama Projesi’ ile hem kentimizin yöresel lezzetlerini tanıttık hem de şehrimizin kültürünü daha geniş kitlelere duyurmaya çalıştık. Dünya’nın sayılı gurne şeflerinin beğenisini kazanan birbirinden seçkin bu lezzetlerin damak tatlarında farklı bir yer edinmesi için asırlara meydan okuyan bu kültürü büyük bir özveri ve itinayla kitapseverlerin beğenisine sunduk. Erzurum mutfağının tanıtımını amaçlayan ve yöresel değerlerimizi koruyan bu projeye destek veren Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun kıymetli yetkililerine şehrim adına teşekkür ediyorum. Zira yöresel yemeklerin kayıt altına alındığı proje kapsamında Erzurum’un yemeklerini alanında yetkin olan akademisyenlerle birlikte araştırma imkânı da bulduk. Ulusal ve uluslararası turizm destinasyonlarına Anadolu’nun en seçkin mutfağını anlatan ‘Erzurum Mutfak Kültürü’ kitabı umuyorum ki ülkemizin yöresel lezzetler portföyüne de yeni bir perspektif kazandıracaktır.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...