Diyarbakır Bilfen-Bilnet Okullarından 29 Ekim kutlaması

Diyarbakır Bilfen-Bilnet Okulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı coşkulu geçen ve anlamlı görüntülerin ön plana çıktığı bir etkinlikle kutladı.

Diyarbakır Bilfen-Bilnet Okullarından 29 Ekim kutlaması
Diyarbakır
Diyarbakır Bilfen-Bilnet Okulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkulu geçen ve anlamlı görüntülerin ön plana çıktığı bir etkinlikle kutladı.

Okul kampüsünde düzenlenen etkinliğe öğrencilerin yanı sıra veliler de büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerden oluşan folklor ekibi, Zeybek oynadı, okul korosu da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı anlatan marş ve türküleri seslendirdi. Zeybek oyunu ve okul korosunun mini konseri izleyenlerin büyük alkışını aldı. Etkinlikte bazı öğrenciler de 29 Ekim ile ilgili duygu dolu şiirler okudu.

Diyarbakır Bilfen-Bilnet Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Karakoç,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin yeniden şahlanışının simgesi olduğunu söyledi. Karakoç, “29 Ekim, özgürlük ve bağımsızlığa sevdalı aziz milletimizin gurur ve onur tarihidir. Dünyadaki mazlum ve mağdur milletlere örnek teşkil eden tarihin adıdır. Türkü ile Kürdü ile Sunnisi ve Alevisi ile kısacası tüm farklılıklarımızla millet olarak bütünleşerek inşa ettiğimiz cumhuriyetimiz güçlenerek yoluna devam etmektedir. Bizlere bu cennet vatanı miras olarak bırakan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle ve rahmetle anıyoruz. Diyarbakır Bilfen-Bilnet ailesi olarak fikri, hür vicdanı hür, vatanına, milletine, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilimde, fende iyi yetişmiş eğitimli nesiller yetiştirmek en büyük idealimizdir" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...