Tunceli’de PKK’nın silah deposu ele geçirildi

Tunceli'nin Nazımiye ilçesi kırsalında güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda terör örgütü PKK'nın depo olarak kullandığı yerde 7 adet kalaşnikof, roket atar, bomba düzenekleri, çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli’de PKK’nın silah deposu ele geçirildi Tunceli

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, "28 Ekim 2017 tarihinde ilimiz Nazımiye ilçesi kırsalında Tunceli İl Jandarma Komutanlığımızca başlatılan ’Şehit Jandarma Uzman Çavuş Serdar Yıldırım-126’ operasyonu kapsamında bahse konu operasyon bölgesinde yapılan arama tarama faaliyetlerinde, 7 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 adet RPG-7 roketatar, 2 bin adet Kalaşnikof mermisi, 21 adet EYP düzeneği, 2 adet el bombası, 2 adet bomba atar mühimmatı, 1 adet el telsizi, 1 kilogram amonyumnitrat, 20 adet leşger kıyafeti, 1 adet silah bakım seti, 12 çift ayakkabı, 37 kilogram çay, 40 kilogram zeytin, 20 kilogram şeker, 21 kilogram tuz, 30 kilogram bulgur, 21 kilogram pirinç, 80 adet muhtelif ilaç, 20 adet serum ve çok sayıda yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir" denildi.

Valilik ayrıca, terörist unsurların bulunarak etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğünü bildirdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...