Vali Azizoğlu’ndan öğrencilere 29 Ekim imtihanı

Erzurum'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları havuz başındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumunun ardından öğrencilerle sohbet eden Erzurum Valisi Azizoğlu'nun imtihanı ilginç bir diyaloğa sahne oldu.

Vali Azizoğlu’ndan öğrencilere 29 Ekim imtihanı
Erzurum
Erzurum’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları havuz başındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumunun ardından öğrencilerle sohbet eden Erzurum Valisi Azizoğlu’nun imtihanı ilginç bir diyaloğa sahne oldu.

Cumhuriyetin ilanının 94’üncü yıldönümü dolayısıyla düzenlenen çelenk törenine, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, Jandarma İl Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Vali Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Törenin ardından Vali Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen ve Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın törene katılan vatandaşlar ve öğrencilerle bir süre sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

29 Ekim 1923 tarihini bilemeyen öğrencilere sarılan Vali Azizoğlu, "herhalde heyecan yaptınız, kim bunların öğretmeni?” diyerek espiri yaptı. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın’ın Vali Azizoğlu’nun sorusu üzerine öğrencilere kopya vermeye çalışması dikkat çekti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...