Aydın: “Cumhuriyetimiz daha nice yıllara şan ve şerefle yürüyecektir”

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Cumhuriyetin ilanının 94. yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Aydın: “Cumhuriyetimiz daha nice yıllara şan ve şerefle yürüyecektir”
Adıyaman
TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Cumhuriyetin ilanının 94. yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Cumhuriyetin ilanının 94. yıldönümünü nedeniyle mesaj yayımladı. Ahmet Aydın açıklamasında, “Ne mutlu ki, milletimiz ve devletimiz 94 yıl boyunca elde edilen kazanımlara sahip çıkarak, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve sosyal devlet anlayışını yaşamın her alanında egemen kılmaya dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Bugün, Cumhuriyetimiz üstündeki her türlü vesayetten arınmış, milletin önüne engel teşkil eden her türlü zincirden bir bir kurtulmuştur. Şunu özellikle ifade etmek isterim. 94. Yılında çok daha demokratik, özgür ve katılımcı bir anlayışla cumhur, Cumhuriyetine çok daha sıkı bağlarla sahip çıkmaktadır” dedi.

Aydın, “Milli iradenin ve hukukun üstünlüğünü, hiçbir vesayet ve zorbalık kabul edilmeden bugün olduğu gibi yarın da uygulanmaya kararlılıkla devam edilecektir. Her zamankinden çok daha fazla milli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, barış ve huzur dolu bir Türkiye için, dünyada ve bölgesinde müreffeh, yarınlarına umutla bakan ve ilerleyen bir Türkiye için, Cumhuriyetimiz daha nice yıllara şan ve şerefle yürüyecektir” ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...