Rektör Çomaklı’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektör Çomaklı’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Erzurum
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektör Prof. Dr. Çomaklı, mesajında; “ ’Ya istiklâl ya ölüm’ parolasıyla başlatılan ve bütün imkansızlıklara rağmen, büyük fedakarlık ve kahramanlıklar gösterilerek eşsiz bir zaferle taçlandırılan Kurtuluş Savaşı’nın neticesinde kurulan ve kendi vatanı üzerinde bağımsız yaşama iradesinin vücut bulduğu Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın kıvancını yaşıyoruz” dedi.

“Millete ve millî egemenliğe dayanan Cumhuriyet; millî birlik ve beraberliğin en büyük güvencesi ve aziz milletimizi, muasır medeniyet seviyesinin üstüne yükseltecek adımların en değerlisidir” diyen Prof. Dr. Çomaklı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Kazanılan bağımsızlık mücadelesinin neticesinde kurulacak yeni devletin yönetim şeklini, Cumhuriyet olarak belirleyen etkenleri doğru anlamanın, genç nesillerin Cumhuriyet’in değerini kavraması bakımından önemi büyüktür.

Yüksek ahlâkî değer ve niteliklere dayananCumhuriyet, hem her alanda ilerlemenin kaynağı hem de çatısı altında toplananları her türlü tehditten koruyarak millî birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olmuştur.

Milletimizin birlik ve beraberlik içinde mücadele verdiği ve kurtuluş destanını yazdığı ülkemizin, muasır medeniyetlerin ötesine taşınması ve çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltilmesinde hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Yarınların güçlü, aydınlık ve huzurlu Türkiye’sini bilginin öncülüğünde elbirliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev, düşünmek, çalışmak, üretmek ve özellikle son günlerde daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberlik ruhunu korumaktan geçmektedir.

Yıl dönümünü gururla hatırlayıp kutladığımız bu çok anlamlı gün vesilesiyle, Edirne’den Şırnak’a; Sinop’tan Hatay’a uzanan kutsal vatan topraklarında birlik, bütünlük, kardeşlik, ülkü ve kader birliği içinde yaşayan aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, büyük zorluk ve fedakârlıklarla kurulan Cumhuriyeti bizlere emanet eden Gâzi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, özveri ve kararlılıkla sürdürülmekte olan terörle mücadelede, 15 Temmuzda ve sınır ötesi faaliyetlerde şehitlik mertebesine ulaşan tümaziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla, kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...