Canlı yayında robotik cerrahiyle prostat ameliyatı

Erzurum'da, Türk Üroloji Akademisi, Türk Üroloji Derneği ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 1. Palandöken Endoüroloji Günleri kapsamında, video konferansla bir hastaya canlı yayında robotik cerrahi yöntemiyle prostat ameliyatı yapıldı.

Canlı yayında robotik cerrahiyle prostat ameliyatı
Erzurum
Erzurum’da, Türk Üroloji Akademisi, Türk Üroloji Derneği ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen "1. Palandöken Endoüroloji Günleri" kapsamında, video konferansla bir hastaya canlı yayında robotik cerrahi yöntemiyle prostat ameliyatı yapıldı.

Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (BEAH) konferans salonunda gerçekleşen sempozyum kapsamında, 62 yaşındaki prostat kanseri bir hastanın ameliyatı, video konferansla canlı yayınla, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesinden Erzurum’a gelen ekip tarafından robotik cerrahi yöntemle gerçekleştirildi.

Ameliyat süresince söz konusu çalıştaya katılanlar, robotik cerrahi yöntemle kanserli dokuların alınmasına ilişkin güncel konular hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Prof. Dr. Özkan Polat, yaklaşık 50 üroloğun canlı yayında yapılan ameliyatları izleme imkanı bulduğunu belirterek, “Çalıştaya katılanlar canlı yayında ameliyatı yapan cerrahlarla hem ameliyat sürecini takip ettiklerini hem de soru cevap şeklinde fikir alışverişinde bulundu” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...