Erzurum’da Palandöken Dağı’na Cumhuriyet Tırmanışı

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü'nün yaptığı 29 Ekim Cumhuriyet Tırmanışı Palandöken Dağı'nda gerçekleşti.

Erzurum’da Palandöken Dağı’na Cumhuriyet Tırmanışı
Erzurum
Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü’nün yaptığı "29 Ekim Cumhuriyet Tırmanışı" Palandöken Dağı’nda gerçekleşti.

Atatürk Üniversitesi Yerleşkesi’nde bulunan tırmanma duvarında 3 gün boyunca devam eden Cumhuriyet Bayramı Tırmanış Festivali halkın ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Festivalin son günü 350’ye yakın katılımcı ile Palandöken Dağı’na Cumhuriyet Tırmanışı düzenlendi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Eski Başkanı Alaattin Karaca Palandöken Dağı Ejder Tepesi Yürüyüşü öncesi katılımcılara, “Bu anlamlı faaliyete katıldığınız için hepinizi kutluyorum fakat gördüğünüz gibi hava şartları size göre ağır, havanın rüzgarlı olması yukarıda karın yağmış olması sizlerin biraz fedakarlık etmeniz gerekecek” dedi.

Atatürk Üniversitesi Doğa Sporu Antrenörü Yunus Emre Karaca ise, “Bugün Cumhuriyet Bayramı Tırmanış Festivali’nin son gününü gerçekleştiriyoruz. 3 gün boyunca spor tırmanışı yaptık, halka burada eğitimler verdik son gün yarışma yaptık ve 1, 2 ve 3. olan yarışmacılara ödüler verdik. Bugün de yaklaşık 350 kişinin katılımıyla Cumhuriyet tırmanışını gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Katılımcılar soğuk havaya rağmen 3 bin 200 rakımlı Palandöken Ejder Tepesi’ne doğru yürüyüşe geçtiler.

Öte yandan, tırmanış sırasında Palandöken Dağı’nda kameralara yansıyan tilki ilginç görüntü oluşturdu. Yiyecek bulmak için arazide gezen tilki bir süre şaşkın bakışlarla etrafına bakındı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...