ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Erzurum
Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Prof. Dr. Yaylalı mesajında şunları kaydetti; “Şehitler ve gazilerimizin ülkeyi bağımsızlık aşkıyla miras bırakmak için gösterdikleri fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir. Üzerinde yaşadığımız toprakları vatan kılmak bilinciyle verilen mücadelede gençlerimiz üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmiştir.

Bunun en güzel örneklerinden biri ülkenin içinde bulunduğu savaş ortamında Mekteb-i Sultani’de eğitime ara verilmemiş. Ama bazı öğrenciler, bu ortamda vatan için savaşmanın daha kutsal bir görev olacağını düşünerek gönüllü olarak askere yazılmışlardır. Mekteb-i Sultani öğrencilerinin tahsillerini bir kenara bırakıp, ülke müdafaası için cephelere koşmaları son derece takdire şayandır.

Onların fedakarlıklarını, şahadetlerinin kutsiyetini yüreğimizde hissediyoruz. Bu bilinçle devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirmek zorundayız. Hedefimiz Gazi’nin gösterdiğinin de fazlası olmalı. Bu anlamda gençlerimizin üzerine düşeni eksiksiz bir biçimde yerine getireceğinden kuşkumuz yoktur.

Bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi "ilelebet payidar kalacak" olan Cumhuriyetin 94. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor bütün milletimizin gönlünde ölümsüzleşen tüm kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...