Karlıova’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yılı kutlandı.

Karlıova’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları
Bingöl
Bingöl’ün Karlıova ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yılı kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yılı kutlamaları sabah saatlerinde İlçe Kaymakamı Levent Yetgin tebrikleri kabulü ile başladı. Daha sonra öğretmenevi Konferans salonunda tören düzenlendi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törende Kaymakam Yetkgin, günün önemine binaen konuşma yaptı.

Milletçe Cumhuriyetin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümünü haklı bir gurur ve eşsiz heyecanla idrak ettiklerini belirten Kaymakam Levent Yetgin;"Bu süreçlerin kazandırdığı bir davranış olarak 15 Temmuz direnişi yıkıcı fitne odaklarına geçit vermemiş, 90 yıllık kazanımlarını ihanet çetelerine terk etmemiştir. Tarihsel hafızamızın diri ve doğru olabilmesi için anma programlarını anlama formatında devam ettirmeliyiz. İyiliklerin artması ve karanlıkların tükenmesi adına bilgimizi bilince dönüştürmeliyiz. İnançlarımızla kazandığımız birlik ve bütünlüğümüzü yine ancak inançlarımızla koruyabiliriz" dedi.

Cumhuriyet Bayramı ile ilgili öğrencilerin şiirler okuması ile program sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...