Kulp’ta 29 Ekim coşkusu

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Kulp’ta 29 Ekim coşkusu
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Kulp’ta, dün Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, bugün Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Etkinliklere, İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, kent protokolü ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Kaymakam Dülgeroğlu, “Cumhuriyet esasında, toplum olarak yanmış, yıkılmış, istila edilmiş bir coğrafyada küllerinden yeniden dirilişimizin ifadesidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 94 yıllık öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Bugün Türkiye, demokratik cumhuriyet, çağdaş bir ülke, bölgesinde hatırı sayılan bir güç, bir istikrar unsuru ülkesidir. Türkiye Cumhuriyeti, bugün kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet yolunda dev adımlarla yürüyen bir dünya devletidir. Sizler geleceğimizin teminatısınız. Ülkemizin devletler muvazenesinde hak ettiği yeri alması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için sizlere çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluğun bilinciyle hareket etmelisiniz, Dolayısıyla eğer ki devletimizi, milletimizi, bayrağımızı, vatanımızı seviyorsak öncelikle ülkemizin geleceği için hep beraber daha çok çalışmalıyız ve birbirimizi daha çok sevmeli, bizi biz yapan milletimizin mukaddes değerlerine hep beraber sahip çıkmalıyız. Şanlı tarihimizi iyi öğrenmeli, ondan çıkarılması gereken dersleri unutmamalıyız. Hemen yanı başımızda Irak’ta, Suriye’de cereyan eden hadiseleri iyi okumalı, dünyada zulme uğrayan kardeşlerimizin çektiği sıkıntılardan ders çıkarmalı ve bu topraklar üzerinde bin yıldır barış ve huzur içerisinde kardeşçe yaşayan ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu ülkeye sahip çıkmalı, birbirimize kenetlenip, ülkemizin her alanda gelişmesi için mücadele etmeliyiz” dedi.

Ardından, şiirler okunup, halk oyunları gösterileri yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlik, çeşitli branşlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...