Tunceli’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Tunceli'de Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde Trabzon'un Of ilçesinden gelen horon ekibi ile Bingöl'den gelen halay ekibinin oyunları izleyenleri etkiledi. Yaşlı bir kadına eşlik eden Vali Tuncay Sonel de onunla halay çekti.

Tunceli’de Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Tunceli
Tunceli’de Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde Trabzon’un Of ilçesinden gelen horon ekibi ile Bingöl’den gelen halay ekibinin oyunları izleyenleri etkiledi. Yaşlı bir kadına eşlik eden Vali Tuncay Sonel de onunla halay çekti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yılı programı Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’in makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı, ardından Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda devam etti.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlamalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasıyla devam etti.

Günün önemine binaen konuşma yapan Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, “Cumhuriyetimiz 94 yıl önce bugün tarihteki yerini almıştır ve bundan sonra da var olmaya devam edecektir. Türk Kurtuluş Savaşımızın zirvesi olan Cumhuriyetimizin asıl amacı bu güzel ülkenin güzel insanlarını, aziz milletimizi daha iyiye, çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmaktır. Bu vesileyle bu toprakları vatan yapan ecdadımızı, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum” dedi.

Etkinliklerde, okul gruplarının çeşitli alanlarda hazırladığı gösterilerin ardından Trabzon’un Of ilçesinden gelen horon ekibi ile Bingöl’den gelen halay ekibi oyunlarını sergiledi. Kutlamalara katılanlar etkinlikleri coşkulu bir şekilde izledi.

Vali Sonel, protokolde yanında bulunan yaşlı kadınla halay çekerken, diğer protokol üyeleri ile salonda bulunan öğrenci ve veliler halaya eşlik etti.

Resmi geçidin ardından etkinlikler sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...