Samsat’ta 29 Ekim coşkusu

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk koyma töreniyle başladı.

Samsat’ta 29 Ekim coşkusu
Adıyaman
Adıyaman’ın Samsat ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk koyma töreniyle başladı.

Kaymakamlık Makamında düzenlenen tebrikat töreninde ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Konferans Salonunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okuyarak, türkü ve şarkılar seslendirildi. Kahta Kaymakamı ve Samsat Kaymakam Vekili Ahmet Gazi Kaya, bayram dolayısıyla yaptığı konuşmasında cumhuriyetin ülkenin en büyük kazanımı olduğunu, Türk Milletinin ülkesi uğruna neler yapabileceğini Çanakkale’de nasıl bütün dünyaya gösterdiyse, cumhurbaşkanımızın kararlılığı ve vatandaşlarımızın vatanseverliği ile 15 Temmuz’da da aynı ruhla ile gösterdiğini ifade etti. Türk milleti bugüne kadar değerlerine, devletine ve cumhuriyete nasıl sahip çıktıysa bundan sonrada aynı kararlılıkla sahip çıkacağını belirten Kaymakam Kaya, devletin her geçen gün büyüdüğünü ve bütün dünyanın ülke üzerinde hesapları olduğunu, bunun için de çok çalışmamız gerektiği ve uyanık olmanın gerektiğini ifade etti.

Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkanı Yusuf Fırat ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın tarafından ödüllerin verilmesi ile tören sora erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...