Hani’de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Hani’de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle çeşitli etkinlik düzenlendi. İlçe önce Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi, daha sonra ise, Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonunda resepsiyon verildi. Resepsiyon, Hani İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı’nın, davetlileri karşılamasıyla başladı. Öğrenciler tarafından çeşitli şiirlerin okunmasının ve koro gösterilerinin ardından Hanimiş Ritim Gurubu öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisi yapıldı. Cumhuriyetin ilan edilmesi ve cumhuriyetin ilk dönemlerinin konu edildiği fotoğraflardan oluşan bir video ve slayt gösterimi de yapıldı.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı kutlamalarda konuşan Kaymakam Yazıcı, 29 Ekim 1923’te Türk milletinin yüksek karakterinin tecelli ettiğini belirterek, “Bugün bu yüce mirasın aziz Türk milletine emanet edilişinin 94. yıldönümünü kutluyoruz” dedi.

15 Temmuz darbe girişimine de değinen Yazıcı, “Darbe girişiminde Türk milleti demokrasiyi korumak için şehit oldu. Asil milletimizin vatanını, milletini ve demokrasi inancını korumak için gözünü kırpmadan şehit oldukları gerçeği ortadadır. Bu refleks, asil ve aziz milletimizin özünden doğan, tarihi geçmişiyle ışıldayan ve nihayet Cumhuriyet şuuruyla bütünleşen ortak değerlerinin sunucudur. Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, bir olmak, birlik olmaktır. Buna hiçbir güç engel olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar ilelebet yaşayacaktır” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...