Bismil’de 29 Ekim kutlandı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde 29 Ekim kutlandı.

Bismil’de 29 Ekim kutlandı
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 29 Ekim kutlandı.

Bismil Hükümet Konağı önündeki düzenlenen törene, Kaymakam ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Karaşeyho, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Öztürk, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri, öğrenciler, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Törende Kaymakam Gülenç, tören alanında bulunanların bayramını kutladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Başkan Gülenç, “29 Ekim 1923’te milletin karakterine en uygun idare cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği cumhuriyet bizlere bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Cumhuriyetin anlam ve gücünü milletimizin ortak iradesiyle gerçekleştiği kurtuluş mücadelesi neticesinde olmuştur. Bizlere ve gelecek nesillere düşecek en büyük görev Atatürk ilke ve inkılaplarını korumak ve geliştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş yıl dönümünü kutlar ve bu uğurda şehit olan şehitlerimizi minnet ve şükranla anarım saygılarımı sunarım” dedi.

Daha sonra günün önemini anlatan şiir ve kompozisyonların okunduğu tören de halk oyunları gösterisi düzenlendi. Törende, okullarda düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri protokol tarafından verildi. Tören sonrasında protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından Bismil İstasyon Caddesi’nde dev bayraklarla yürüyüş yapıldı. Yürüyüşten sonra Bismil Belediyesi tarafından davetlilere sandviç ikram edildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...