Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Erzurum Şubesinden Rektör Çomaklı’ya ziyaret

Evrensel Hafızlar Derneği Erzurum şubesi, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı makamında ziyaret etti.

Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Erzurum Şubesinden Rektör Çomaklı’ya ziyaret
Erzurum
Evrensel Hafızlar Derneği Erzurum şubesi, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarete, şube başkanı Hafız Abdurrahman İkinci, Darülfünun Camii din görevlisi Hafız Hüseyin Çelebi, Caferiye Camii din görevlisi Hafız Habib Geylani Kopgir, emekli din görevlisi Hafız İkinci ve dernek üyeleri katıldı.

Samimi ortamda gerçekleşen görüşmede dernek başkanı Abdurrahman İkinci, Evrensel Hafızlar Derneğinin amacından bahsetti. Derneğin, Kur’an-ı Kerim’i öğrenen, öğreten, muhtevasına vakıf olmaya çalışan kurum ve kuruluşların sorunlarına çözümler üretmek ve stratejiler geliştirmek için çalışmalar yaptığını söyleyen İkinci, “Amacımız milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere sahip, ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı, üstün vasıflı, örnek nesiller yetiştirilmesine katkı sağlamaktır” dedi.

Ziyaretinden dolayı şube başkanı İkinci ve dernek üyelerine teşekkür eden Rektör Çomaklı, hafızlara yönelik tüm etkinliklerde üniversite olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Nüfusunun yüzde 99’u Müslüman olan ülkemizde, Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin ve öğretmenin önemine değinen Çomaklı, Peygamber Efemdiniz Hz. Muhammed’in (SAV) “Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğretendir” Hadis-i Şerifini kendimize rehber edinmemiz gerektiğini ifade etti.

Ziyaretin sonunda şube başkanı Hafız Abdurrahman İkinci, Evrensel Hafızlar Derneğinin dergisini Rektör Çomaklı’ya hediye etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...