Vali Gül, okul müdürleri toplantısına katıldı

Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürlüğü Dönem Başı Okul Müdürleri toplantısına katıldı.

Vali Gül, okul müdürleri toplantısına katıldı
Sivas
Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürlüğü Dönem Başı Okul Müdürleri toplantısına katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Gül’ün yanı sıra, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, şube ve okul müdürleri katıldı.

Programda konuşan Vali Gül, Sivas’ta eğitimde her geçen gün yükselen bir ivmenin olduğunu belirterek, "Bu yükselen ivmenin daha da artması ve süreklilik arz etmesi lazım. Burada en büyük görev okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize düşüyor." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın birçok politikasının olduğunu belirten Gül, bu politikaların en iyi uygulandığı ilin Sivas olmasını istediklerini belirterek, "Okul öncesi eğitimde okullaşma oranının yükseltilmesi lazım. Çünkü okul öncesi eğitim zorunlu olacak. Zorunlu olmadan biz bunu istenilen seviyeye getirmemiz lazım. Bununla ilgili sıkıntı fiziki eksikliklerse tespit edip yeni anaokulları yapmamız lazım. Öğretmense ücretli öğretmen bulmamız lazım. Hiçbir mazeretimiz olmadan bunlarını yerine getirmemiz lazım." şeklinde konuştu.

Okulların etrafındaki metruk binaların önemli bir kısmının yıkıldığını kaydeden Gül, yıkılmaların tespit edilerek bildirilmesini istedi.

Gül, okul önlerindeki seyyar satıcıların ve veli olmayan kişileri okul güvenliğinden sorumlu kişilerin takip edeceğini belirterek, "Okul güvenlik görevlileri; okul önünde biri bekliyor mu, servisler düzenli olarak çocukları aldı mı, araçların içinde biri kaldı mı? Bunları kontrol edecek." diye konuştu.

Çocukların sosyal ve kültürel faaliyetlerine önem verilmesini isteyen Gül, "Çocukların aktiviteler yapması en az akademik başarısı kadar önemli ve istediğimiz bir husus. Özellikle daha dezavantajlı yerlerde köylerimizde halı sahalar yaptık. Şehir merkezinde de gelecek sene inşallah okullarımızın belli bir miktarının kapalı spor salonlarını, halı sahalarını ve buna benzer sosyal donatılarını inşallah tamamlayamaya çalışacağız." dedi.

Gül, konuşmaların ardından eğitimcilerin sorun ve taleplerini dinledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...