Palandöken Kayak Merkezi beyaza büründü

Doğu Anadolu Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olurken Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken, beyaza büründü. Kar ve tipi dolayısıyla Erzurum-Tekman Karayolu da ulaşıma kapandı.

Palandöken Kayak Merkezi beyaza büründü
Erzurum
Doğu Anadolu Bölgesi’nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olurken Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken, beyaza büründü. Kar ve tipi dolayısıyla Erzurum-Tekman Karayolu da ulaşıma kapandı.

3200 rakımlı Palandöken Kayak Merkezinde etkili olan kar yağışı Erzurum’a kışı getirdi. Kar kalınlığı Palandöken’in Ejder zirvesinde 10 santimetreye ulaştı. Beyaz örtüyle kaplanan Palandöken’e çıkan bazı vatandaşlar kartopu oynamanın keyfini yaşadı.

Kar ve tipinin etkili olduğu Erzurum - Tekman Karayolu Ejder noktasından ulaşıma kapandı.

Meteoroloji 12 Bölge Müdürlüğünce yapılan açıklamada Doğu Anadolu Bölgesi’nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği bildirildi.

Yağışların genellikle yağmur, yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde geçmesi beklenen bölgede, Erzincan geneli, Erzurum’un güney kesimlerinde zaman zaman kuvvetli yağmur olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın güneyli yönlerden orta, zaman zaman 30 - 60 kilometre hızda eseceği kaydedilen açıklamada, sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği aktarıldı.

Açıklamada, aralıklı devam eden yağışların Erzincan geneli ile Erzurum’un güney kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden ani su baskını, ulaşımda aksamalar yaşanabileceği belirtilerek, gece saatlerine kadar zaman zaman kuvvetlice olması tahmin edilen rüzgar nedeniyle meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere karşı vatandaşların tedbirli olması istendi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...