Rektör Çomaklı, Gazi Yahya Kemal Çalayır’ı ağırladı

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, 2012 yılında Siirt'te görev yaptığı esnada mayına basarak iki ayağını birden kaybeden Erzurumlu Gazi Yahya Kemal Çalayır'ı misafir etti.

Rektör Çomaklı, Gazi Yahya Kemal Çalayır’ı ağırladı
Erzurum
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, 2012 yılında Siirt’te görev yaptığı esnada mayına basarak iki ayağını birden kaybeden Erzurumlu Gazi Yahya Kemal Çalayır’ı misafir etti.

Vatanın bekası için kendi canını hiç düşünmeden düşmana siper eden Yahya Kemal Çalayır’ın ziyaretinin kendisini oldukça duygulandırdığını dile getiren Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı: “Ülkemizin sahip olduğu huzuru, birlik ve beraberliği, bayrağımızın özgürce dalgalanmasını gazilerimizin ve ebediyete intikal etmiş şehitlerimizin ödemiş olduğu bedellere borçluyuz. Bu bedelin asla ödenemeyeceğini bildiğimiz için her zaman sizlerin yanınızdayız ve olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı şu günlerde, bağımsızlık için mücadele eden tüm vatan evlatlarına şükran borçlu olduklarını dile getiren Rektör Çomaklı: “Yarınların güçlü, aydınlık ve huzurlu Türkiye’sini inşa edebilmemiz için dünümüzü iyi bilmemiz ve asla unutmamamız gerekiyor. Tarihimize bunu borçluyuz. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla, kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

Misafirperverliğinden dolayı Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya teşekkür eden Gazi Yahya Kemal Çalayır: “Mayına bastıktan sonra 13 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi gördüm ancak benim için en büyük tedavi vatanıma hizmet etmenin vermiş olduğu gurur duygusuydu. Devletimizin varlığını her zaman yanımızda hissettik, hissetmeye de devam ediyoruz. Bugün de desteğini bizden esirgemeyen Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya da teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaretin ardından Rektör Çomaklı, Gazi Yahya Kemal Çalayır’a çeşitli hediyeler takdim etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...