İçerisi hayvanlarla dolu ahır şiddetli yağışa dayanamadı

Adıyaman'da, aniden bastıran şiddetli yağmur yağışı içerisi dolu olan ahır duvarının aniden yıkılmasına neden oldu.

İçerisi hayvanlarla dolu ahır şiddetli yağışa dayanamadı
Adıyaman
Adıyaman’da, aniden bastıran şiddetli yağmur yağışı içerisi dolu olan ahır duvarının aniden yıkılmasına neden oldu.

Birkaç gündür devam eden yağmur yağışının aniden bastırarak 20 dakika boyunca şiddetli yağmasından dolayı merkeze bağlı Palanlı Köyü Muhtarı Ömer Çil’e ait5 olan ahırın duvarı dayanamayarak çöktü. İçerisinde 150 küçükbaş, 3 büyükbaş ve 1 eşek olaydan yara almadan kurtuldu. Ahır duvarının devrildiğini gören Muhtar Ömer Çil ve yakınları, ahırda bulunan hayvanları kontrol ettikten sonra onları köyde bulunan başka bir ahıra koydu.

İlk defa böyle şiddetli bir yağmurun yağdığını vurgulayan Muhtar Ömer Çil, “Yağmur baya şiddetliydi. Misafirlerle oturmuştuk. Bir ses gelince deprem sandık. Dışarı çıktığımızda duvar gitmişti. Çocuklarla, misafirlerle toplanıp bu hayvanları dışarıya çıkardık. 150’ye yakın hayvanımız var, 3 tane inek var. Onları dışarıya çıkardık misafirlerle birlikte komşuya götürdük, bu gece yine komşuya götüreceğiz” ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...