Keban’da Su Ve Alabalık Festivali

3. Keban Su Ve Alabalık Festivali Bu Yıl 29 Haziran Cumartesi Günü yapılacak.

Keban’da Su Ve Alabalık Festivali Güncel
3. Keban Su Ve Alabalık Festivali Bu Yıl 29 Haziran Cumartesi Günü yapılacak.
 
Keban Kaymakamlık Hacı Fevzi Konferans Salonunda Festival Tertip Başkanı Keban Kaymakamı Ahmet Arık, Festival Tertip Komite üyeleri Keban Belediye Başkanı Vekili Bayram Bayir, Eüaş İşletme Müdürü Tahsin Yazıcı,DSİ Şube Müdürü Vekili Coşkun Eskibağlar,Alabalık Birlik Başkanı Tuncay Kaya,İstanbul Kebanlılar Derneği Başkanı Hadi Turan,Halk Eğitim Müdürü Cengiz Ergül, Öğretmen Ö.Süleyman Öztürk,Keban Alabalık Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Şimşek, Fırat Alabalık Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Doğan,Özpolat Alabalık Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Polat,Keban Kültür Turizm,Tanıtma ve Dayanışma Başkanı Pirhasan Doğan, Keban Gençlik Derneği Başkanı Alpaslan Orhan’dan oluşan Tertip üyeleri toplanarak Bu Yıl 29 Haziran Cumartesi Günü düzenlenecek olan 3. Keban Su Ve Alabalık Festivali ile ilgili değerlendirme toplantısı yaptı. 
 
Kaymakam ve aynı zamanda Festival Komitesi Başkanı Ahmet Arık, yaptığı açıklamada, festivalde bu yıl ücretsiz halk konseri ve Keban’ın tanıtımı için Festivale gelen misafirlere Ekmek arası Alabalık ikram edileceğini ifade etti. 
 
Festivalde ilçenin tanıtımının ve turizme katkı sağlanmasının amaçlandığını ifade eden Arık, şunları kaydetti: ''3 tarafı sularla çevrili olan ve yarımadayı andıran Keban ilçesi, yeşil doğasıyla birlikte özellikle son yıllarda sektör haline gelen alabalık yetiştiriciliğiyle sesini tüm Türkiye'ye duyurmaya çalışıyor. Fırat Nehri ve Keban Baraj Gölü üzerinde son yıllarda sayısı artan kafes balıkçılığı, ilçedeki işsizlik oranını ciddi oranda düşürürken, beraberinde ilçenin ekonomisine önemli katkılar sağlıyor.”  
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom