Kaymakamdan Silikozis hastasına özel ilgi

Silikozis hastalığı nedeniyle Karlıova Devlet Hastanesinde tedavi gören Faysal Demir'i ziyaret eden Kaymakam Levent Yetgin, tedavisinde aksaklık yaşanmaması için talimat verdi.

Kaymakamdan Silikozis hastasına özel ilgi
Bingöl
Silikozis hastalığı nedeniyle Karlıova Devlet Hastanesinde tedavi gören Faysal Demir’i ziyaret eden Kaymakam Levent Yetgin, tedavisinde aksaklık yaşanmaması için talimat verdi.

Evli ve 4 çocuk babası olan Faysal Demir 1998-2005 yılları arasında İstanbul’da kot taşlama atölyesinde çalışırken silikozis hastalığına yakalandı. Daha önce Erzurum’da tedavi gören Demir, son olarak Bingöl’ün Karlıova Devlet Hastanesine yatışı yapıldı. Durumdan haberdar olan ilçe Kaymakamı Levent Yetgin, kendisini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Özgür Değirmenci ile birlikte ziyaret ederek sağlığı hakkında bilgi aldı.

Taşlıçay köyünde ikamet edip devamlı oksijen cihazına bağlı olan Demir’in, kış aylarında kapanan yollar ve elektrik kesintisinden dolayı tedavisinin aksamaması için talimat veren Kaymakam Yetgin tarafından ilçe merkezinde aile için ev kiralandığı bildirildi.

Yıllardır silikozis hastalığı ile boğuşan Faysal Demir’le yakından ilgilenen Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan," Taşlıçay köyünde kış aylarında yolların kapanması ve elektriklerin sık sık kesilmesinden dolayı tedavisinde aksaklık olduğu için kendisine ilçede bir evin kiralanması için ilçe Kaymakamına yaptığımız müracaat kabul edildi. Kaymakam Levent Yetgin’in bu duyarlı davranışından dolayı kendisine teşekkür ederim”dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...