Besni’de öğretmen buluşmaları

Adıyaman'ın öğretmen buluşmaları adıyla yapılacak toplantıların ilki Besni'de görev yapan Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Besni’de öğretmen buluşmaları
Adıyaman
Adıyaman’ın öğretmen buluşmaları adıyla yapılacak toplantıların ilki Besni’de görev yapan Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü SODES Kültür Salonunda yapılan öğretmen buluşmaları adıyla güncellenen öğretim programları ile eğitim öğretim durumunu istişare ve değerlendirmek, okulların 2017-2018 eğitim öğretim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi, okullar arasında işbirliği koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı, kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılması amacıyla her branştan öğretmenler ile toplantılar düzenlendi.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmenleri katıldı.

Öğretmenlerin eğitim sisteminin en önemli unsuru olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, "Eğitim paydaşlar ile değer kazanır. Okullarımızda yapılacak bütün faaliyetlerde sizlerin görüşleri önemlidir. Yeni müfredatta sizlerin bu görüşleri neticesinde şekil aldı. Yapacağımız bu toplantıların ortak amacı sizler ile istişareler yapıp eğitim öğretim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi, okullar arasında iş birliği koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı, kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılmasıdır. EDEB projesi ile bu sorunlara eğileceğiz. Bu sebeple katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim” dedi.

Öğretmenlerin işin mutfağında olduğunu, bu nedenle öğretmenlerin görüşlerinin hayati öneme sahip olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar ise, "Sizler işin mutfağındasınız, sizlerin görüşleri bizler için önemli olduğu kadar, sizlerin rahat ve birliktelik duygusunda hareket edeceğiniz bir çalışma ortamına sahip olmanız bizim için en önemli önceliktir. Sizler gece gündüz demeden kimi zaman kendi evlatlarınızdan feragat ettiğiniz zamanlarda öğrencileriniz için çalışıyorsunuz. Hepinize teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde 340’larda seyreden ortalamamız 470 civarına yükseldi. Bu vesile ile katılımlarınızdan ve emeklerinizden dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...