Minikler trafik kurallarını öğrendi

Kahramanmaraş'ta ilkokul yaş grubundaki çocuklar, Piazza Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen 'Minik Polisler Trafik Atölyesi'nde trafik kurallarını eğlenerek öğrendi.

Minikler trafik kurallarını öğrendi
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta ilkokul yaş grubundaki çocuklar, Piazza Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen ‘Minik Polisler Trafik Atölyesi’nde trafik kurallarını eğlenerek öğrendi.

Alışveriş merkezinin etkinlik alanında gerçekleştirilen, Minik Polisler Trafik Atölyesi’ne katılan çocuklar, yaya ve sürücüler için büyük önem taşıyan trafik kurallarını öğrendi. Trafik levhaları ile polislerin trafiği yönlendirirken kullandıkları işaretlerin anlamları hakkında bilgi alan çocuklar, gerçeği aratmayacak şekilde hazırlanan parkurda ise öğrendiklerini uygulama fırsatı buldu.

Polis üniformaları giyip akülü araçlarla parkurda dolaşan çocuklar, yaya geçidinde yayalara yol verdi, kırmızı ışıkta bekledi, şerit ihlali yapmadan sürüş tekniklerini öğrendi.

Uzman eğitmenlerin gözetimindeki minikler, trafik kuralları hakkında bilgi sahibi olurken, aileleri de onların mutlu anlarını cep telefonları ile görüntüledi.

Renkli anların yaşandığı atölye çalışmasının ardından çocuklar, “29 Ekim” konulu boyama etkinliğine katıldı. Çocuklar burada da rengarenk boyalarla, hayallerini kağıda döktü.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom