Genç girişimci ilçesinin ilk çiçekçisi oldu

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde yaşayan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Ayşenur Demirçakan, KOSGEB'ten aldığı destekle ilçesinin ilk çiçekçisi oldu.

Genç girişimci ilçesinin ilk çiçekçisi oldu Güncel

Kovancılar ilçesinde yaşayan Maliye Bölümü 2. sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Ayşenur Demirçakan, KOSGEB’ten aldığı destekle ilçesinde bir ilki gerçekleştirdi. 4 çocuklu Hasbi ve Figen Demirçakan ailesinin ferdi olan Ayşenur Demirçakan, ilçesinde çiçekçi olmamasını düşünerek açtığı iş yeri ile yaptığı girişimciliğin diğer kadınlara örnek olmasını istiyor.

Üniversite öğrencisi olduğunu ve maliye bölümünde okuduğunu belirten genç girişimci Ayşenur Demirçakan, “Yaşadığım ilçede çiçek satan bir yer yoktu. Bende ne yapabilirim diye düşündüm. Daha sonra KOSGEB’e başvurdum. KOSGEB’ten girişimcilik belgesi aldım. Şuanda kendi iş yerimi açtım. İş yerimde ilçemizin ihtiyacı olan çiçekleri ile hediyelik tablolarda satıyorum. Şuanda hazır aldığım tablo ve çiçekleri ileride kendim yapmayı düşünüyorum” dedi.

Üniversite öğrencisi olarak KOSGEB’e başvurup ilçesinin bir eksikliğini giderdiğini aktaran Demirçakan, “Ben bir üniversite öğrencisi olarak kendi çiçekçi dükkanımı açtım. Dükkanım da canlı cansız çiçek, tablo satıyorum, düğünlere çelenk gönderiyorum, araba süslüyorum. Bunun diğer kadın girişimcilere de örnek olmasını istiyorum. İlçemizin daha da güzelleşmesi için diğer kadınlarında bir şeyler yapmasını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...