Banvit Elazığ’da da Üretime Başladı

Banvit, geçen yıl Elazığ’da satın aldığı entegre piliç üretim tesisini yenileme çalışmalarını tamamlayarak devreye aldı.

Banvit Elazığ’da da Üretime Başladı Güncel
Banvit, 2012 yılında Elazığ'da Özuğur Tavukçuluk'a ait kesimhane, kuluçka, yem fabrikası ve damızlık kümeslerinden oluşan piliç üretim entegrasyonunu satın almıştı. Tesislerde revizyon çalışmalarının başlatılmasının ardından sahaya ilk broiler civciv girişleri ise 27 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi. Buna paralel olarak 3'üncü piliç kesim tesisi de 1 Temmuz itibarıyla devreye alındı. Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, Elazığ entegrasyonunun Türkiye'ye ve tüm Banvit ailesine hayırlı olması temennisinde bulunarak; "Banvit olarak Elazığ'da olmaktan mutluluk duyuyoruz. Üretim entegrasyonumuzun devreye alınması için iyi bir ekip çalışması sergilediğimize inanıyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Biz burada ilk adımı atmış olduk, yolumuz uzun" değerlendirmesinde bulundu.
 
Hedeflerinin Elazığ tesisleriyle birlikte iki yıl sonra Banvit olarak 600 bin adet/gün kesim kapasitesi ile çalışmak olduğunu açıklayan Görener, "Burada ürettiğimiz ürünleri Doğu Anadolu bölgemiz ve ihracat çalışmalarımızda değerlendireceğiz" dedi.Bölge insanının gösterdiği ilgi ve yakınlıktan memnuniyet duyduklarını da ifade eden Görener; "Burada olmakla doğru bir karar verdiğimizi biliyoruz. Elazığ ve civar illerdeki kanatlı yetiştiricileri ile işbirliğimizi artırarak sürdüreceğimize inanıyoruz. Sözleşmeli yetiştiricilik konusunda yeni iş ortaklarına kapımızın her daim açık olduğunu da yinelemek istiyorum" dedi.
 
Verilen bilgiye göre ,Banvit, Ortadoğu ülkeleri de dahil olmak üzere ihracat hacmini 2012 yılı sonunda 63.5 milyon dolara ulaştırdı. Banvit'in bu yılki hedefi ise 200 bin ton piliç satışı ile yılsonu konsolide cirosunu 1.7 milyar liraya çıkarmak ve yaklaşık 90 milyon dolar tutarında da ihracat hacmine ulaşabilmek olarak açıklandı. Şirketin cirosunun yüzde 65'i piliç Eti satışlarından oluşuyor.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom