Alpay, ETSO'nun konuğu oldu

Elazığ Ak Parti birinci sıra milletvekili Av. Şuay Alpay Elazığ TSO haftalık olağan Yönetim Kurulu Toplantısının konuğu oldu. Toplantıda iş dünyasının beklentileri ve acil çözüm bekleyen konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Alpay, ETSO'nun konuğu oldu Güncel

ALAN: SEÇİM KARARININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ…
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Toplantısının açılışını yapan Başkan İdris Alan, yönetim kurulu toplantısına iştiraki nedeniyle Milletvekili Alpay’a teşekkür ederek, “Sayın Milletvekilim, öncelikle sizleri haftalık yönetim kurulu toplantımızda görmekten duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Elazığ iş dünyası olarak öncelikle alınmış olan erken genel seçim kararının ülkemize hayırlar getirmesini Yüce Allah (c.c.)’tan niyaz ediyorum. Gönül isterdi ki, 7 Haziran seçimlerinin sonucunda geniş tabanlı ve uzun süreli bir koalisyon hükümeti kurularak bir an önce çalışmalarına ve hizmetlerine başlasın. Ancak, bugün gelinen noktada erken seçim tek seçenek kalmıştır.

Umuyoruz ülkemiz için hayırlısı olur. 7 Haziran seçimlerinden önce ifade ettiğimiz gibi iç piyasalar çok büyük sıkıntı içerisinde. Ayrıca, ihracatımız geçen yıla nazaran yaklaşık yüzde elli azalmış durumda. Kurlardaki ani değişim ve hükümet belirsizliği 2015 yılının son çeyreğine maalesef büyük sıkıntılarla girmiş bulunuyoruz. Teşvik yasası ile ilgili olarak İlimizin ve iş dünyamızın beklentileri hala çözülebilmiş değil. Kurulan seçim hükümetinden piyasaları rahatlatacak tedbirler ve önlemler paketi hazırlanması ve ülkemizin seçimlere ve seçimler sonrasına morali yüksek bir şekilde gitmesini bekliyoruz. Sayın Vekilimizin bu beklentilerimizi ilgili tüm mercilere taşıyarak çalışma yapmasını talep ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

ALPAY: ÇALIŞMALARIMIZ VE PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR…
Milletvekili Av. Şuay Alpay’da Elazığ TSO çatısı altında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “7 Haziran seçimleri öncesinde ve milletvekilliği dönemimizde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamız Yönetim Kurulu ile çeşitli defalar bir araya gelerek ilimizin çeşitli sorunları ve iş dünyasının beklentileri hakkında istişarelerde bulunmuştuk. Ülkemizin içinden geçtiği süreçleri ve seçimler sonrası yaşanan gelişmeler tüm kamuoyunun malumudur. Sayın Başkanımızın ifade ettiği gibi 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak genel seçimler sonrası kurulacak olan yeni hükümetin önünde bir çok önemli konu ve beklentiler olacaktır. Biz tek başına Ak Partinin yeni bir hükümetle ülkemizi yeni hedeflere taşıyacak yetkiyi milletimizden alacağımıza inanıyoruz. Bu arada Elazığ’ın şu an itibarı ile tüm projeleri ve çalışmaları aksamadan bizim kontrolümüzde devam ediyor. İş dünyası  ile istişarelerimizi artırarak beklenti ve talepleri alıp hem seçim hükümeti döneminde hem de 1 Kasım tarihinden sonra süratlice çözmek istiyoruz. Bu vesile ile bugün iş dünyasının temsilcileriyle bir aradayım. Bize duyulan güven ve destek için tekrar teşekkür ediyor, Elazığ TSO Yönetim Kurulu şahsında tüm iş dünyamıza en derin saygılarımı arz ediyorum” dedi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...