Öldürülen kadın terörist, sözde orta saha sorumlusu çıktı

Bingöl'de çok sayıda silah ve 174 kilogram toz esrarla ölü olarak ele geçirilen 5 teröristten kadın olanının sözde terör örgütü PKK'nın orta saha sorumlusu olduğu belirlendi.

Öldürülen kadın terörist, sözde orta saha sorumlusu çıktı
Bingöl
Bingöl’de çok sayıda silah ve 174 kilogram toz esrarla ölü olarak ele geçirilen 5 teröristten kadın olanının sözde terör örgütü PKK’nın orta saha sorumlusu olduğu belirlendi.

Bingöl’ün Genç İlçesi Toklu mezrası kırsalında Jandarma Özel Harekat Timleri ve Silahlı İHA’larla 20-22 Ekim tarihleri arasında ‘Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Selçuk Karabakla-16’ operasyonu gerçekleştirilerek, 1’i kadın 5 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin kimlik bilgileri de belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, öldürülen teröristlerden kadın olanının “Berçem Çilo” kod adlı Nursel Oktay olduğu, terör örgütü PKK’da sözde orta saha sorumluluğunu yaptığı öğrenildi. Yaklaşık 25 yıldır terör örgütü içerisinde yer alan kadın teröristin, bir çok eylemde rol aldığı, zaman zaman diğer kadın teröristlere eğitim verdiği ortaya çıktı.

Operasyonda ölü olarak ele geçirilen diğer teröristlerin ise “Agit Koçer” kod adlı Ahmet Gözün, “Şevger Amed” kod adlı Yusuf Mutlu, “Amed Aveşin” kod adlı Uğurcan Soybelli ve “Tolhildan” kod adlı Hüseyin Gözübüyük olduğunun tespit edildiği bildirildi.Teröristlerden cephanelik gibi silah çıkmıştı

Etkisiz hale getirilen teröristlerden 5 adet M-16 Piyade Tüfeği, 1 adet Dragunov Keskin Nişancı Tüfeği, 3 adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 1 adet 7,65 milimetre tabanca, 17 adet M-16 Piyade Tüfeği Şarjörü, 1 adet Dragunov Keskin Nişancı Tüfeği Şarjörü, 3 adet Kaleşnikov Piyade Tüfeği Şarjörü, 500 adet 5,56 milimetre Fişek, 97 adet 7,62 milimetre fişek, 1 adet gündüz görüş dürbünü, 3 adet büyük telsiz, 1 adet el telsizi, 174 kilogram toz esrar ele geçirilmişti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...