Bingöl’de Şoförlere Belge Şartı

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 2018 yılı Nisan ayından itibaren Mesleki Yeterlilik Belgesi (SRC) ve Psikoteknik Belgesi olmadan yolcu taşımacılığı yapan öğrenci servisleri, ticari taksi ve halk otobüs şoförleri ile bağlı bulundukları durak yönetimlerine cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Bingöl’de Şoförlere Belge Şartı
Bingöl
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 2018 yılı Nisan ayından itibaren Mesleki Yeterlilik Belgesi (SRC) ve Psikoteknik Belgesi olmadan yolcu taşımacılığı yapan öğrenci servisleri, ticari taksi ve halk otobüs şoförleri ile bağlı bulundukları durak yönetimlerine cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Belediye Başkan Yücel Barakazi, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Özcan Alıcı’nın da katılımıyla taksi durakları, şehiriçi hat otobüsleri ve öğrenci servisleri yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Kent trafiği ve yolcu taşımacılığında yaşanılan sıkıntıların masaya yatırıldığı toplantıda Barakazi, trafik uygulamalarında SRC ve psikoteknik belgesinin zorunlu hale geldiğini anımsattı.

2018 yılı Nisan ayından itibaren ehliyet ve ruhsatın yanında SRC ve psikoteknik belgelerinin de isteneceğini belirten Başkan Barakazi," İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü, Nisan ayından itibaren trafik uygulamalarında SRC ve psikoteknik belgesini de kontrol edecek. Bu kapsamda ticari taksi durakları, hat otobüs durağı ve öğrenci taşımacılığı kooperatif yönetimlerine resmi yazı yazılarak, gerekli uyarılarda bulunacağız. Belirlenen tarihten itibaren SRC ve psikoteknik belgesi olmadan yolcu taşımacılığı yapan şoförlere ve bağlı bulundukları durak yönetimlerine idari yaptırım uygulanacak.Taksi, hat minibüsleri ve öğrenci servislerinde çalışan şoförlerin gerek giyim kuşamlarıyla, gerekse diksiyonlarıyla daha düzenli olmaları gerekiyor. Sürücü belgesi olmayan ve gerekli nitelikleri taşımayanların çalıştırılmaması gerekiyor. Yönetim kurulu üyeleri belirli periyotlarda çalışanlarla toplantı yaparak, kuralları hatırlatmaları gerekiyor” dedi.“Trafik kültürü oluşturulmalı”

Kentteki trafik sorununu aşmak, yolcu taşımacılığına yeni bir vizyon kazandırmak için ortak akılla hareket edeceklerini ifade eden Barakazi, “Trafik sorununa düzen getirmek için ortak akılla hareket etmek istiyoruz. Bu konuda bir düzen oluşturabilirsek bu hepimizin faydasına olacaktır. Hepimizin kabul edeceği kurallar koyarsak, denetimleri de daha kolay yapmış olacağız. Kentteki yaşanılan trafik sorunun da farkındayız. Maalesef trafik kültürümüz yok. Evleri çarşı merkezine yakın olan vatandaşlarımız bile araçlarıyla çarşıya geliyor. Kentin ihtiyaç duyduğu otopark sorunu aşmak için çalışıyoruz. Buna yönelik hayata geçireceğimiz projelerimiz var. Beşyolda yapacağımız katlı otopark ile kent meydanında yapılacak kapalı otoparklarla bu sorunu aşmaya aşacağız. Biz belediye olarak bu sorunu aşmaya çalışırken, vatandaşlarımızın da duyarlı olması gerekir. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde ve tek taraflı geçişlerin olduğu caddelerde araçların park edilmemelidir" diye konuştu.

Şoförlerden gelen talep ve şikayetleri de dinleyen Barakazi, daha sonra belediye hizmetlerine ilişkin sunum yaparak yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...